אחסון אתרים – איך זה עובד?

בעבר, עיקר החיים האנושיים והתנהלות העסקים, המפגשים הבין אישיים, הקניות ואפילו החברויות והאהבות, התקיימו במציאות היום יומית, במפגש הבלתי אמצעי היום יומי ברחוב. עם מהפכת הידע ומהפכת האינטרנט שפרצה לחיינו, גם החיים האנושיים עברו מהפכה. את המפגש הבין אישי, החליפו אתרי היכרויות אינטרנטיים, ואת חיינו אנו בוחרים להציג לראווה מעל במות אתרי רשתות חברתיות כגון פייסבוק או אינסטגרם. אפילו את הקניות ובכללן גם את קניות המזון, רובנו מעדיפים לבצע היום דרך המרשתת (שמו העברי של המונח אינטרנט).

בעצם, כשחושבים על זה, הרי, רוב חיינו מתנהלים היום דרך רשת האינטרנט. וכמו בתחומים רבים אחרים, גם כאן, אנו מקבלים את קיומם של אתרים אינטרנטיים כדבר מובן מאליו. אנו לא עוצרים אפילו לרגע אחד, לחשוב, איך בעצם כל זה ייתכן.

לפעמים, כשאנו מחפשים אתר מסויים בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר, אנו מקבלים כמובן מאליו שמנוע החיפוש ימצא את מה שאנו מחפשים ואם במקרה קפץ חלון המודיע כי השרת המבוקש לא נמצא או איננו בשימוש, זה נראה לנו לא מובן כלל.

עיקר הפעילות מעל גלי הרשת, מתנהלת באמצעות פעילותם של אתרים שונים ובעצם של חברות המציעות פלטפורמות לקיומם של עסקים אינטרנטיים, תחום אשר רובנו מכירים בתור אחסון אתרים.

מהו אתר?

ובכן, בעבר, בשביל לבצע קניה של מוצר כלשהו, היינו צריכים לצאת מהבית וללכת לחפש בחנות מסוימת, אם תרצו באתר מסוים את המוצר המבוקש. לעיתים, היינו מגיעים עד לפתח החנות שאליה היינו הולכים מדי פעם, רק כדי לגלות שזאת נסגרה ואיננה פעילה עוד.

והנמשל? איחסון אתרים ברשת האינטרנט, דומה לשדרת חנויות במדרחוב הקרוב. חברה מסוימת, בונה חללים שונים, שרתים שונים, ואותן היא מציעה לרכישה או להשכרה לבעלי עניין המעוניינים למכור במקום את הסחורה או לספק שירות מסויים. סגירתה של חנות, כמוה כהפסקת פעילות של חברת איחסון אתרים.

התחום של איחסון אתרים ברשת האינטרנט הוא בדיוק אותו הדבר. ישנן חברות בשוק אשר עיקר עיסוקן הוא ביצירת פלטפורמות ממוחשבות לאתרים שונים. האתר מאוחסן על גבי שרת האחסון של החברה וכך ניתן להפעיל אותו, ואף להציע גיבוי בענן לצרכים שונים על אחסון דומה.