אילו משרות בהייטק נפוצות בתקופת הקורונה?

אין ספק כי וירוס הקורונה יצר לא מעט בעיות בשוק העבודה, וגם שוק ההייטק נפגע משמעותית מכך. חברות רבות נאלצו להקפיא נסיעות לחו"ל, עבודות בינלאומיות, לצמצם את כוח העבודה בחברה ועוד, ולכן גם הגיוסים בהייטק וכל נושא איוש משרות בהייטק הושפעו משמעותית.

יחד עם זאת, אחד התחומים היותר יציבים הוא ההייטק. כאשר עסקים רבים נאלצו לסגור, לתחום ההייטק עמדה הפריבילגיה של עבודה מהבית, ולכן כעת, כאשר אנו בשלבים הראשונים של היציאה מהמשבר ופתיחת המשק מחדש, בתחום ההייטק חזרו לגיוסים ולא מעט חברות כבר מחפשות את אנשי המפתח ואנשי המקצוע הטובים ביותר אשר יצטרפו לשירות החברה.

אך יחד עם זאת, אופי הגיוסים השתנה מעט, ואתם חייבים להכיר זאת על מנת למצוא את העבודה הטובה והמתאימה ביותר עבורכם.

איתור בעלי ידע נרחב ככל האפשר

חברות רבות הבינו כי בתקופה בה קשה לדעת מה צופן לו העתיד, אם יהיה גל נוסף של הדבקות וסגרים ומה יהיה הלאה, עובדים בעלי ידע נרחב אשר יכולים לשמש בכמה תחומים או לנהל עובדים בכמה תפקידים שונים הופכים להיות הרבה יותר מבוקשים וחברות מבינות כי יש יתרון עצום באנשי מקצוע כאלו.

בתקופות בהן חברות נאלצו בהוראת הממשלה לצמצם את העובדים במשרדים, אלו אשר יש להם ידע בכמה וכמה תחומים הפכו להיות הרבה יותר חיוניים ושימשו כבעלי תפקיד מפתח בהמשך קיומה ופעילותה של החברה.

יכולת עבודה מרחוק

אחד הכישורים אשר הופכים לחובה של ממש בעידן הקורונה הוא היכולת לעבוד מרחוק. אנשי הייטק אשר יכולים לבצע את העבודה שלהם גם מרחוק ולהיות אחראיים מספיק בכדי לבצע אותה בדיוק כמו במשרד, לקיים ישיבות בזום או אפילו משא ומתן בינלאומי, הופכים להיות הרבה יותר חיוניים בתקופה בה העולם כולו נמצא במגיפה המגבילה את כולנו.

לכן את היכולת הזו חשוב מאוד להדגיש בקורות החיים, במכתב המקדים למעסיק או אפילו דרך חברת ההשמה אשר תטפל בכם, שכן הדבר יכול להגדיל משמעותית את הסיכויים שלכם למצוא את העבודה המתאימה והנכונה עבורכם גם בתקופה המורכבת הזו.