טיפים לבחירת שרת אחסון אתרים

אחסון אתרים הנו שירות המיועד לבעלי אתרי אינטרנט. אדם שיש לו אתר יצירתי המשמש את בית העסק שלו יגלה כי לצד העיצוב הנהדר שסיפקה לו חברת הפיתוח או אתר ה- Drag & Drop, ללא שרת עם מקום אחסון גדול הוא יתקשה לשים תמונות רבות וקובצי אודיו. ריבוי של העלאתם יסתום את האתר ולא יאפשר לשים נוספים, למעט אם ימחק את הקודמים. לשם כך בדיוק נדרש שרת אחסון אתרים המספק רוחב פס וגם מקום גדול המיועד לריבוי קבצים להעלאה. כיצד בוחרים שרת אחסון אתרים? להלן כל המידע שתצטרכו אתכם בנושא זה.

טיפ מס' 1 – בירור אפשרויות מקום האחסון

ישנן חברות המציעות אחסון אתרים וורדפרס ובפלטפורמות אחרות כמו וויקס במחשביהן או בענן. הן מתמחרות את השירות על פי כמות המקום הפנוי המשמש להעלאת התמונות וקובצי האודיו. לרוב ישנן 3-4 חבילות המוצעות, כאשר ככל שהמקום הפנוי רב יותר החבילה יותר יקרה. לכן, הטיפ שלנו הוא לבדוק בחברות השונות מהו הנפח שמציעים לכם והאם הוא תואם את פוטנציאל העלאת התמונות שלכם. כמובן שחשוב לבדוק גרידים ומשבצות של תמונות, מקומות פנויים באתר ולחשב כמה תמונות אתם צריכים בו זמנית, ולא כמה תמונות תצטרכו בכל האתר, וזאת משום שעל מנת להחליף מחזורי-תמונות ניתן למחוק את הקודמים.

טיפ מס' 2 – מומלץ לבדוק אלו שירותים נוספים מקבלים במסגרת השרת

בדרך כלל, חברת אחסון אתרים לא תסתפק בהקצאת מקום פנוי להעלאת הקבצים שלכם. היא תצ'פר אתכם בפיצ'רים עסקיים נוספים שיקלו את ההתנהלות שלכם ברשת: פתיחת תיבת אימייל עם כינויים כמו Info, או Service שאחרי סימן השטרודל (כרוכית בעברית) יופיע הדומיין שלכם (כתובת האתר). כמו כן היא תמליץ על כלים קידומיים כמו תוכנה להכנת רשימת דיוור, משלוח מיילים בתפוצה מרובה, ועוד. אנו ממליצים לבדוק בכל חברת אחסון אתרים מה מציעים לכם בנוסף למקום האחסון הפנוי ולברר האם השירותים כמכלול משתלמים לכם בתעריף החודשי המוצע. למשל, ייתכן כי חברה מסוימת תיראה לכם יקרה אם היא תציע מעט מקום לתמונות תמורת תעריף חודשי יקר. אבל אם זה מגיע עם תיבת אימייל וממשק דיוור משלכם, ייתכן כי מדובר בהצעה משתלמת.