עיצוב ממשק משתמש לאפליקציות

מאחורי כל אפליקציה מצליחה עומד עיצוב ממשק משתמש, או בשמו המקצוע, UX (USER EXPERIANCE), המתמקד לא רק בנראות האפליקציה אלא גם באופן השימוש בה על ידי המשתמש. כאשר בונים אפליקציה חדשה חשוב מאוד להתחיל קודם כל מאפיון ממשק המשתמש על מנת להעניק למשתמשים באפליקציה את החוויה הטובה ביותר ולאפשר להם לעשות שימוש ארוך טווח ונוח באותה אפליקציה. מדובר ביסודות של כל אפליקציה או אתר, וממש כמו שבית לא יכול להחזיק מעמד על יסודות לא טובים, ברגע שהאפיון יבוצע בצורה לא נכונה, האפליקציה כולה תהיה לוקה בחסר ולא שימושית דיה.

מספר מילים על חווית המשתמש

עולם האפליקציות הגדיר מחדש את ממשק המשתמש המוטמע באתרי האינטרנט והיישומים השונים. כיום, מרבית ממשקי המשתמש מנסים ליצור אינטראקטיביות בין המשתמש ביישום לבין הממשק הגרפי של היישום. חשוב מאוד לראות בשני הממשקים יחידה אחת, וכפועל יוצא מכך, לתכנן את רמת העיצוב של הממשקים בהתאם לאופן השימוש הייעודי של קהל היעד.

עיצוב UX לאפליקציות הינו הליך המשלב בתוכו מספר פרמטרים מקצועיים המשפיעים בצורה ניכרת על אופן השימוש הסופי באפליקציה. בין יתר הפרמטרים המלווים את כל הליכי התכנון, הפיתוח והעיצוב של האפליקציות השונות תמצאו:

  • מאפייני עיצוב- הגדרה נקודתית של כל עמודי האפליקציה בהתאם להליך אפיון אפליקציות מקצועי.
  • עיצוב קונספטואלי- עיצוב שמטרתו לייחד את האפליקציה ולהעניק לה את הערך המוסף בכל רמת הנראות והתפעול.
  • אינטראקציה- בניית מסלול ניווט בתוך האפליקציה המאפשר לעושים בה שימוש לעבור בין דפי האפליקציה בהתאם למסלול המתוכנן מראש.

לצורך העצמת חווית המשתמש באפליקציות נעזרים באנשי מפתח מכמה תחומים שונים לרבות מחלקת האינטרנט המתמחה ביישום הליכי אפיון, פיתוח ובנייה של ממשקי משתמש גם לצרכי בניית אתרים וגם לצרכי בניית אפליקציות, מחלקת מיתוג המתמחה בפיתוח אסטרטגיות ומודלים עסקיים לאפליקציות וגם במחלקת תוכן וקריאייטיב העוסקות בכל נושא העברת המסרים השיווקים מצד הלקוח לצד המשתמשים.

בצורה הזו מתקבלת אפליקציה מקצועית, נוחה לשימוש ולתפעול וכזו שמאפשרת למשתמשים בה שימוש לטווח ארוך בצורה יעילה למניעת נטישה.

מידע מקצועי בנושא זה תוכלו למצוא באתר https://www.blanko.co.il/